Cilt Bakım Ürünleri

olay-cilt-bakim-urunleri-2[1]  Cildimiz rüzgar, soğuk hava, sıcak hava, güneş gibi dış etkenlerden oldukça fazla etkilenir.  Kuruyup nem kaybeden cilt bir süre sonra batma, yanma gibi hislere sebep olur. Ayrıca kızarır. Bu durumu önlemek için cilt bakım ürünlerinden yardım almamız gerekir. Cildimize uygun bir nemlendirici krem işimizi bu anlamda görecektir. Cilt bakım ürünleri deyince akla hemen herkesin kullandığı nemlendirici kremler gelir. Cilt bakım ürünleri halbuki çok geniş bir yelpazeden oluşur. Adı üstünde cildimizin bakımı için gerekli olan her şeydir.

Cildin ne gibi ihtiyaçları olabilir. Bu sorunun cevabı da oldukça çeşitlidir çünkü cilt tek tip değildir. Hassas cilt ayrı bakım gerektirir. Yağlı, karma, kuru ciltler yine farklı ihtiyaçlara sahiptir. Burada önemli olan nokta cilt tipinin doğru belirlenmesidir. En basitinden bir nemlendirici krem bile cilt türlerine göre farklı özellik gösterir

Cilt Bakım Ürünleri

Kuru ciltlerde yağlı nemlendiriciler kullanılırken, yağlı ciltlerde su bazlı nemlendiriciler kullanılması gerekir. Cilt temizleyiciler yine en çok kullanılan cilt bakım ürünlerindendir.

Cildimizdeki gözenekler kirli havadan etkilenir. Gözenekleri dolduran kirler siyah noktalar şeklinde ortaya çıkar. Siyah noktalar çok kötü bir görüntü verir. Bu yüzden de peeling yaparak onlardan kurtulmak gerekir. Peeling jelleri  ve kremleri de yine cilt bakım ürünlerinden olmazsa olmazlardandır. Temiz ve berrak bir cilde sahip olmak için en azından bu sayılanları kullanmak gerekir. Temizleme, soyma ve nemlendirme cildin en önemli ihtiyaçlarıdır ve bir şekilde bu ihtiyaçların karşılanması gerekir.  Doğru cilt bakım ürünlerini seçebilmek için uzman yardımı alınabilir. Bu anlamda dünyaca ünlü pek çok markanın dermatolojik cilt bakım ürünlerini eczanelerde bulabilirsiniz. Bunun için cilt tipini henüz bilmeyenler öncelikle cilt analizlerini yaptırmalılar.

Source: 

http://www.eau-thermale-avene.com.tr/ciltanalizi

http://www.dermobakim.com/cilt-bakim-urunleri

27 Temmuz 2013 admin
Yorum yapın