Cilt sıkılaştırıcı krem

sikilastirici-krem  Cilt ne kadar gergin olursa kişi o kadar genç ve bakımlı görünür. Bu bir gerçektir. Bayanlar özellikle kırışık bir cilde sahip olmak istemezler çünkü bu güzelliklerine tam manada gölge düşürür. Gergin bir cilde sahip olmak için yapılabilecek pek çok şey vardır. Öncelikle botoks etkisi yaratan gıdaları beslenmemize daha sık olmak üzere eklemeliyiz. Sonra, ev yapımı bazı maskeler ve kremlerle ya da piyasada bulunan bir takım sıkılaştırıcı kremler ile cilt gerginleştirilebilir.

Cilt sıkılaştırıcı krem cildin gevşemesini engelleyen, ciltteki hücreleri onaran ve cildin yenilenmesini sağlayan, harici olarak kullanılan cilt bakım ürünleridir. Piyasada çok fazla farklı markalarda cilt sıkılaştırıcı krem bulmak mümkündür. Bunlar farklı içerikte ve farklı fiyatlardadır.

İlerleyen yaşla birlikte yerçekimine karşı koyamayan cilt zamanla gevşemeye ve sarkmaya başlar. Cilt eskisi kadar kendini yenileyemez ve bu durumda özel bir bakım gerektirir. Cilt sıkılaştırıcı kremler, cildi sıkılaştırmaya yarar. Aynı zamanda cildi nemlendirir ve pürüsüzleştirir. Üzüm çekirdeği yağı bol miktarda antioksidan içerir ve bu şekilde cildi gerginleştirir.

Cilt esnekliğini sadece yaşlılığa bağlı olarak kaybetmez. Doğum sonrasında, aşırı kilo alma ve verme gibi nedenler de cildin kendini salmasına sebep olur. Lazerli cilt sıkılaştırma yöntemlerinin yanı sıra çeşitli cilt sıkılaştırıcı kremler ile de çok iyi sonuçlar alınabilmektedir. Cilt sıkılaştırıcı krem almadan önce bir dermatologa başvurmak faydalı olacaktır çünkü bu konuda uzman bilgisi gereklidir.

20 Ocak 2013 admin
Yorum yapın