Güneş koruyucu

güneş koruyucu  Yazın bol güneşli günlerinde plajda boylu boyunca uzanıp doyasıya güneşlenmek herkesin hayalidir. Yazın gelmesi ile insanın içi kıpır kıpır olmaya başlar. Sahiller, plajlar yüzen, güneşlenen insanlarla dolar. Evet güneşlenmek, yüzmek yazın vazgeçilmez zevkleridir. Bu zevkleri baltalamamak için güneşten çok iyi korunmak gerekir. Zira güneşin zararlı ışınlarından herkes nasibini alabilir. Cilt ne olursa olsun hassas yapıdadır. Her durumda kendini yeterli olarak koruyamayabilir. Güneşe karşı da her ne kadar melanin üretse de en fazla ciltte lekeler oluşturur. Ciltteki kahverengi lekeler ise ayrı rahatsız eder.

Güneş koruyucu kullanmak önemlidir çünkü bir kere güneş cildi oldukça olumsuz etkiler. Zararlı ışınlar ile cilt kanserine bile yol açabilir. Hele ki hassas ciltlerde komu sağlamadan güneşlenmek çok kötü sonuçlar doğurabilir. Kızarıklıklar, yanıklar, su toplamaları, lekelenmeler, soyulmalar güneş keyfini alt üst edebilir. Onun dışında cilt güneşten kurur ve nemsizleşir. Nemi azalan cilt ise gerilir. Hem kuruyan hem gerilen deri ise çok rahatsızlık verir. Kaşıntı ve yanma ile birlikte acı hissi de artar. Hassas ciltlerde dayanılmayacak ağrılar ve acılar olur. Deri su toplar ve içinden yağların aktığı görülür. İleri derece yanıklarla birlikte cilt kanseri riski de artar.

Güneş koruyucular cildi nemlendirirler ve beslerler. Güneş koruyucu kullanarak pek çok olumsuzluğu yenebilir, güneşli günlerin tadını zevkle çıkarabilirsiniz. Büyük küçük herkesin güneş koruyucu kullanması gerekir. Ciltteki kızarıklıkları, tahrişleri önleyen güneş koruyucular cildi güneşe karşı iyi bir şekilde korurlar.

Source: http://www.dermobakim.com/gunes-koruyucu

13 Şubat 2013 admin
Yorum yapın