Saç bakım şampuanları

saç bakım şampuanları  Saç bakımında şampuanın rolü büyüktür. Hele ki ince telli zayıf yıpranmış saçlarınız varsa mutlaka saç bakım şampuanlardan birini seçmelisiniz. Peki saç bakım şampuanlarından kasıt nedir onu biraz açalım. Saç bakım şampuanı sadece saçı temizlemekle kalmayan, içeriğindeki aktif maddeler içe saç hücrelerini harekete geçiren şampuanlardır. Saç bakım şampuanları saça hem sağlık hem güzellik katar. Genelde bitkisel içeriklidirler. Çok hassas saç derileri için medikal şampuanların tercih edilmesi daha doğru olur.

Saçlar herkes için çok kıymetlidir. Kadın erkek her kes saçlarının güzel görünmesini ister. Modelinden rengine kadar her şey önemlidir. Ancak bazen saç bakımı anlamında bazı şeyleri göz ardı edebiliyoruz. Piyasadaki ekonomik şampuanların cazibesine kapılıp aslında saç derisini hiç de iyi arındırmayan, saça hiçbir faydası olmayan, içeriğinde bol tuz ve kimyasal içeren son derece zararlı şampuanları tercih edebiliyoruz. Aslında bu şampuanlar saç dökülmesi, kepeklenme yaparak kalitesizliklerini her şekilde belli ediyorlar. Saçlarımızın bakımlı ve güzel görünmesi için saç bakım şampuanlarından kullanmamız gerekir. Bir diğer önemli husus saç kremi ile şampuan ayrı kullanılmalıdır. İkisi bir arada şampuanlar saça daha çok zarar verir. Üstelik saçı daha çabuk yağlandırır.

Saç bakım şampuanları o kadar pahalı değildir. Saça kazandırdıkları düşünüldüğünde ucuz oldukları bile düşünülebilir. Özellikle ısırgan otlu saç bakım şampuanları saçın yağ dengesini düzenlemek ve saç dökülmelerini durdurmak açısından en iyi saç bakım şampuanlarındandır. Boyalı saçların özel bakıma ihtiyacı vardır ve yine boyalı saçlar için saç bakım şampuanlarından biri kullanılmalıdır. Saç bakım şampuanları saçın nem ihtiyacını giderir. Saç derisindeki koruyucu tabakayı güçlendirerek daha sağlıklı saçların çıkmasını sağlar.

Source: 

http://www.yvesrocher.com.tr/control/sac-bakimi/

http://www.dermobakim.com/sac-bakim-sampuanlari

13 Mayıs 2013 admin
Yorum yapın